W piątek 9 grudnia 2016 r. w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Polance Wielkiej został publicznie zaprezentowany baldachim procesyjny z XVII w., najstarszy (zachowany w całości) w Małopolsce, a być może także w całym kraju. W uroczystości wziął udział senator Andrzej Pająk, który podkreślił, że baldachim wraca do Polanki Wielkiej po konserwacji w roku, w którym obchodzimy okrągłą rocznicę Chrztu Polski. Odnowiony eksponat można oglądać do końca roku w nowym kościele parafialnym pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Polance Wielkiej.

 

 

 

 

W dniu 7 grudnia 2016 r. w godzinach nocnych zakończyło się 31. sześciodniowe posiedzenie Senatu. Na 31. posiedzeniu Senat rozpatrzył 25 ustaw, do 9 wprowadził poprawki. Zdecydował o wniesieniu do Sejmu projektu ustawy i podjął uchwałę okolicznościową. Izba zmieniła też składy swoich komisji. Poprawki Senatu do ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz ustawy o zmianie ustawy – Ordynacja podatkowa oraz niektórych innych ustaw.

Więcej…

 

W sobotę 3 grudnia 2016 r. w Park Hotel Łysoń w Inwałdzie odbył się XVII Konkurs Potraw Regionalnych Stół Wigilijny, w którym udział wzięło kilkanaście Kół Gospodyń Wiejskich z gminy Andrychów oraz okolicznych miejscowości. W wydarzeniu uczestniczyło kilkuset gości: przedstawicieli parlamentu, samorządu, organizacji społecznych i wielu przyjaciół SGW, na czele z senatorem Andrzejem Pająkiem. Podobnie, jak w latach poprzednich imprezę uatrakcyjniły występy artystyczne. Dla gości zatańczył zespół ludowy złożony z mieszkańców Polanki Wielkiej i Osieka, a zaśpiewali chór z Zagórnika oraz młodzież z Targanic i Wadowic.

 

W sobotę 3 grudnia 2016 r. w Stryszawie z inicjatywy wójta gminy Stryszawa Rafała Laska, w ośrodku "Groń" odbyły się Złote Gody. W uroczystości, podczas której piętnastu parom wręczono Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, wziął udział senator Andrzej Pająk. Parlamentarzysta złożył jubilatom gratulacje oraz życzył dalszych wielu wspólnych lat spędzonych w zdrowiu i szczęściu. Uroczystość uświetnił występ Gminnej Orkiestry Dętej.

 

Już po raz szesnasty Koła Gospodyń Wiejskich z powiatu suskiego oraz Zespół Szkół im. W. Witosa w Suchej Beskidzkiej uczestniczyli w Powiatowym Konkursie Potraw Regionalnych „O Złotą Warzechę”. Tradycyjnie na imprezie nie zabrakło senatora Andrzeja Pająka, który jeszcze jako Starosta Suski wielokrotnie współorganizował „Warzechę”. Tematem przewodnim tegorocznego edycji były potrawy przygotowane z podrobów, które swoim smakiem zaskoczyły niejednego uczestnika, nawet tych, którzy wcześniej nigdy nie próbowali takich dań. Degustacji smakołyków oraz tradycyjnych nalewek domowej roboty towarzyszyła atmosfera świetnej zabawy przy muzyce i wspólnym śpiewie. Wystąpiły też dzieci z młodszej grupy kapeli „Spod Jałowca”, która działa przy stryszawskim ośrodku.

 

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski wraz z delegacją w dniach 21 - 24 listopada 2016 r. przebywał w Kenii na zaproszenie przewodniczącego kenijskiego Senatu Ekwee Ethuro. Marszałkowi w tej podróży towarzyszyli senatorowie: Margareta Budner, Marek Martynowski, Andrzej Pająk oraz Andrzej Misiołek. Rozmowy z kenijskimi politykami dotyczyły współpracy polsko-kenijskiej m.in. w dziedzinie edukacji, rolnictwa, walki z terroryzmem. Przewodniczący kenijskiego Senatu Ekwee Ethuro poinformował, że Senat jest w Kenii nową, niedawno powołaną izbą parlamentu. Wyraził nadzieję, że pierwsza kadencja Senatu przyczyni się do decentralizacji władzy i odda jej część do regionów. „Chcemy zapewnić dobrą współpracę pomiędzy instytucjami rządowymi, czyli władzą wykonawczą, władzą ustawodawczą oraz sądowniczą” - powiedział przewodniczący Ethuro. Jednym z tematów rozmów był brak kadr medycznych w Kenii zwłaszcza lekarzy. Gospodarze spotkania zainteresowani byli w tej kwestii współpracą z Polską. Byli zainteresowani stypendiami naukowymi dla kenijskiej młodzieży na studiach medycznych w Polsce. Mówili także o rosnącym ruchu turystycznym z Polską. Wyrazili nadzieję, że wkrótce W Kenii pojawią się inwestorzy z Polski.

Więcej…

 

W dniu 17 listopada 2016 r. zakończyło się 30. trzydniowe posiedzenie Senatu, podczas którego przyjętych zostało 13 ustaw. Izba wybrała do Rady Polityki Pieniężnej Rafała Bogumiła Surę, kandydata zgłoszonego przez senatorów Prawa i Sprawiedliwości. Informację o działalności Rzecznika Praw Obywatelskich za rok 2015 oraz o stanie przestrzegania wolności i praw człowieka i obywatela przedstawił Adam Bodnar. Z porządku obrad tego posiedzenia zostały skreślone dwa punkty: drugie czytanie projektu ustawy o zmianie ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu oraz ustawa o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz ustawy o zmianie ustawy – Ordynacja podatkowa oraz niektórych innych ustaw. Zostaną one rozpatrzone na kolejnym posiedzeniu Senatu.

Więcej…

 

W sobotę 12 listopada 2016 r. w Pułtusku odbyło się posiedzenie Rady Prezesów Europejskiej Unii Wspólnot Polonijnych. W spotkaniu wziął udział przedstawiciel senackiej Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą Andrzej Pająk. W trakcie obrad przedstawiono szczegóły działalności Unii w mijającym roku, jak również wskazano główne kierunki działań na najbliższą przyszłość.

 

 

Dzisiaj...
Dzisiaj jest: 21 Wrzesień 2017    |    Imieniny obchodzą: Hipolit, Mateusz, Daria
Kontakt

Biuro Senatora Andrzeja Pająka

poniedziałek - piątek od godz. 8:30 do 14:00

ul. Adama Mickiewicza 139

34-200 Sucha Beskidzka

e-mail: biuro@pajakandrzej.pl

e-mail: dyrektor@pajakandrzej.pl

tel/fax: 33 873 39 16, 504 751 148, 504 751 163

 

 

Filia Biura Senatorskiego

w Trzebini

ostatni piątek miesiąca od godz. 9:00 do 11:00

ul. Rynek 18 (II piętro)

32-540 Trzebinia

 

Filia Biura Senatorskiego

w Wadowicach

poniedziałek od godz. 10:00 do 12:00

ul. Karmelicka 5

34-100 Wadowice

Budynek ZOZ (parter)


Pogoda
Klub Parlamentarny PIS

MyPIS

Informacja Samorządowa

Regionalny Portal Informacyjny

Małopolska Kronika Beskidzka

ALTERNATYWA PIS


Joomla extensions by Siteground Hosting