W sobotę 7 stycznia 2017 r. w sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej zorganizowany został tradycyjny opłatek Prawa i Sprawiedliwości, który w tym roku był jednocześnie spotkaniem z premier Beatą Szydło. W spotkaniu z premier wzięło udział ponad 200 osób, nie zabrakło także senatora Andrzeja Pająka oraz posłów Marka Polaka, Jarosława Szlachetki oraz Zbigniewa Biernata. W tym dniu do Kalwarii Zebrzydowskiej zjechali działacze i sympatycy PiS z całego okręgu wyborczego nr 12, czyli z powiatów wadowickiego, myślenickiego, suskiego, chrzanowskiego i oświęcimskiego. Spotkanie z premier poprzedziła Msza Święta odprawiona przez kustosza sanktuarium. Po nabożeństwie uczestnicy przełamali się opłatkiem i złożyli sobie życzenia.

 

 

Jedenaście zespołów piłkarskich rywalizowało w sobotę 7 stycznia 2017 r. w Zawoi o Puchar Senatora Andrzeja Pająka podczas XV Turnieju Noworocznego Młodzików Clico Cup. W dwóch grupach grano systemem każdy z każdym. Po kilkugodzinnej rywalizacji zwycięzcą zawodów została drużyna Pobiedr Paszkówka, którą uhonorowano pucharem ufundowanym przez senatora Andrzeja Pająka.

Wyniki Turnieju:

Więcej…

 

W dniu 29 grudnia 2016 r. Wojewoda Małopolski Jerzy Pilch, goszczący na sesji rady powiatu, przekazał dyrektorowi suskiego ZOZ-u , w obecności m.in. senatora Andrzeja Pająka i starosty Józefa Bałosa i, kluczyki do nowego ambulansu sanitarnego. Nowa karetka trafiła już do jordanowskiego punktu Ambulatoryjnej Opieki Całodobowej i Zespołu Ratownictwa Medycznego i służyć będzie głównie mieszkańcom miasta oraz gmin Jordanów i Bystra-Sidzina jako karetka z podstawowym zespołem ratownictwa medycznego.

 

W środę 28 grudnia 2016 r. oficjalnie otwarto nową trasę Wieprz – Nidek – Witkowice. Uroczystego otwarcia symbolicznym przecięciem wstęgi dokonali: Senator RP Andrzej Pająk, wicewojewoda małopolski Piotr Ćwik, starosta wadowicki Bartosz Kaliński oraz wójt gminy Wieprz Małgorzata Chrapek. Oprócz ww. gości, w uroczystości wzięli udział również m.in.: radni powiatowi, radni gminni, harcerze, Koło Gospodyń Wiejskich w Nidku, a także wielu mieszkańców Nidku oraz Wieprza, którzy chcieli w ten sposób podziękować samorządowcom za tę inwestycję. Łączny koszt prac wyniósł ponad 3,1 mln zł. Połowę tej kwoty – prawie 1,5 mln zł – Powiat Wadowicki otrzymał z budżetu państwa. Pozostałe środki – po ok. 840 tys. zł – pochodzą z budżetów: Powiatu oraz Gminy Wieprz, która przekazała je w ramach umowy partnerskiej.

 

W dniu 21 grudnia 2016 r. zakończyło się 32. sześciodniowe posiedzenie Senatu. Podczas 32. posiedzenia Izba rozpatrzyła 29 ustaw, do 4 wprowadziła poprawki. Podjęła też 5 uchwał okolicznościowych, zdecydowała o wniesieniu do Sejmu projektu ustawy, a także zmieniła przepisy swojego regulaminu i skład komisji. Przed przystąpieniem do obrad Senat minutą ciszy uczcił zmarłego 7 grudnia 2016 r. polskiego działacza na Litwie Jana Mincewicza.

Więcej…

 

W niedzielę 18 grudnia 2016 r. senator Andrzej Pająk wziął udział w jubileuszu stulecia powstania chóru męskiego „Żaby” w Chrzanowie. Z tej okazji przekazał na ręce prezesa chóru list okolicznościowy skierowany do całej społeczności chóru.

 

„Gdzie słyszysz śpiew, tam wstąp

Tam ludzie dobre serca mają

Bo ludzie źli, ach, wierzaj mi,

Ci nigdy nie śpiewają”

J.W. Goethe

Słowa niemieckiego poety Johanna Wolfganga Goethe doskonale pasują dzisiaj do członków chrzanowskiego Chóru Męskiego „Żaby”, artystów, którzy tak pięknie śpiewają i to już od stu lat. Gdzie usłyszysz piękny śpiew tam się zatrzymaj, tam ludzie dobre serca mają, bo tylko ludzie dobrzy mogą takie piękno dać innym. Gdzie Wasz początek, Wasze narodziny? Przychodzicie na świat w 1916 roku, kiedy Polski nie ma na mapie Europy, a polska kultura jest zniszczona przez lata zaborów, gdy likwidowane były wszelkie objawy patriotyzmu. Tymczasem Wasz chór od początku istnienia brał czynny udział w życiu kulturalnym regionu, uczestniczył również w akcji plebiscytowej na Górnym Śląsku, w ramach której, w 1921 roku dał uroczysty koncert w Pszczynie z okazji powitania wkraczających wojsk polskich.

Dlatego w pierwszej kolejności pragnę oddać hołd tym, którzy ten chór założyli, tym którzy wtedy śpiewali. W tych trudnych czasach jego członkowie podnosili ludzi na duchu, poprzez śpiew wlewali w serca nadzieję i pobudzali do patriotycznego czynu. Dziękuję i wyrażam uznanie oraz szacunek dla całych zastępów śpiewaków, którzy przez ten stuletni okres czynili to, co pierwsi członkowie chóru. Dawali słuchaczom wzniosłe przeżycia, śpiew, który nie degraduje, ale przenosi człowieka na niebiańskie polany i dodaje siły do zmagania się z życiem, uszlachetnia i pobudza człowieka swoim pięknem do czynienia dobra.

Więcej…

 

W dniu 17 grudnia 2017 r. w Ośrodku Rekreacyjno-Wypoczynkowym „KARPIK” w Graboszycach odbyła się impreza pod nazwą Zatorski Karp na Świątecznym Stole – Powiatowy Przegląd Stołów Wigilijnych. Wydarzenie promujące Karpia Zatorskiego oraz produkty i marki lokalne Doliny Karpia współfinansowane było ze środków Szwajcarsko - Polskiego Programu Współpracy. W prezentacji kulinarnej wzięły udział Koła Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu oświęcimskiego, a wśród zaproszonych gości byli Senator RP Andrzej Pająk i poseł Zbigniew Biernat oraz burmistrzowie i wójtowie sąsiednich gmin.

 

W dniu 12 grudnia 2016 r. w Senacie odbyła się konferencja „Rola administracji publicznej w systemie bezpieczeństwa państwa”, zorganizowana przez Komisję Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej we współpracy z Wydziałem Inżynierii Bezpieczeństwa Cywilnego Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Podczas spotkania dyskutowano o szeroko rozumianym bezpieczeństwie i porządku publicznym, a także o działaniach władz w celu zaspakajania poczucia bezpieczeństwa obywateli. Otwierając konferencję, zastępca przewodniczącego Komisji Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej senator Andrzej Pająk zapewnił, że wszelkie propozycje zmian dotyczące kwestii bezpieczeństwa mogą być wykorzystane w senackich inicjatywach ustawodawczych.

Więcej…

 

 

Dzisiaj...
Dzisiaj jest: 21 Wrzesień 2017    |    Imieniny obchodzą: Hipolit, Mateusz, Daria
Kontakt

Biuro Senatora Andrzeja Pająka

poniedziałek - piątek od godz. 8:30 do 14:00

ul. Adama Mickiewicza 139

34-200 Sucha Beskidzka

e-mail: biuro@pajakandrzej.pl

e-mail: dyrektor@pajakandrzej.pl

tel/fax: 33 873 39 16, 504 751 148, 504 751 163

 

 

Filia Biura Senatorskiego

w Trzebini

ostatni piątek miesiąca od godz. 9:00 do 11:00

ul. Rynek 18 (II piętro)

32-540 Trzebinia

 

Filia Biura Senatorskiego

w Wadowicach

poniedziałek od godz. 10:00 do 12:00

ul. Karmelicka 5

34-100 Wadowice

Budynek ZOZ (parter)


Pogoda
Klub Parlamentarny PIS

MyPIS

Informacja Samorządowa

Regionalny Portal Informacyjny

Małopolska Kronika Beskidzka

ALTERNATYWA PIS


Joomla extensions by Siteground Hosting