W dniu święta Trzech Króli, 6 stycznia br. odbyło się w Jordanowie Walne Zebranie Towarzystwa Miłośników Ziemi Jordanowskiej. W spotkaniu wziął udział Senator Andrzej Pająk, ponadto wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele lokalnych samorządów, duchowieństwa i jednostek organizacyjnych. W czasie spotkania nie zabrakło wspólnego śpiewania kolęd, dzielenia się opłatkiem i życzeń noworocznych.

 


W sobotę 7-go stycznia 2012r. na hali w Zawoi został rozegrany X Noworoczny Turniej organizowany przez Witolda Romanowskiego. W zawodach wzięły udział drużyny piłkarskie młodzików z Targanic, Budzowa, Grzechyni, Suchej Beskidzkiej, Kleczy, Wieprza, Stryszawy, Lachowic i Inwałdu. Turniej wygrali młodzi zawodnicy z Budzowa wyprzedzając rówieśników z Kleczy Dolnej. Rywalizujących piłkarzy dopingował senator RP Andrzej Pająk, który ufundował i wręczył puchar dla zwycięskiej drużyny Strzelca Budzów.

 

W czwartek 5-go stycznia br. w ośrodku „Groń” w Stryszawie odbyło się Walne Zebranie członków Stowarzyszenia "Bractwo Zbójników spod Babiej Góry". W spotkaniu wziął udział honorowy „zbójnik” Bractwa Senator RP Andrzej Pająk. Tego wieczora nie zabrakło wspólnego składania życzeń noworocznych oraz radosnego kolędowania przy dźwiękach zespołu Besquidians. Najciekawszym punktem spotkania było pasowanie sześciu nowych „zbójów”, którzy musieli przejść próbę wody, powietrza i ognia.

Stowarzyszenie „Bractwo Zbójników spod Babiej Góry” powstało w ubiegłym roku i stanowi grupę obecnie niemal trzydziestu pasjonatów podbabiogórskiego folkloru i tradycji, a ich głównym celem jest propagowanie kultury górali babiogórskich.

 

W dniu 4 stycznia 2012r. w domu wczasowym „Diablak” w Zawoi odbyło się spotkanie opłatkowe emerytów i rencistów z gminy Zawoja. Miła uroczystość została poprzedzona mszą świętą odprawioną w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Zawoi Górnej. Przy wspólnym stole z emerytami i rencistami zasiedli: senator RP Andrzej Pająk, Wójt gminy Zawoja Tadeusz Chowaniak oraz przedstawiciele miejscowego samorządu oraz jednostek organizacyjnych. Dla uczestników spotkania zagrała kapela zespołu „Juzyna” oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Zawoi Wilcznej.

 

Senator Andrzej Pająk wziął udział w spotkaniu sylwestrowym w dniu 31.12.2011 roku na Placu Jana Pawła II w Skawicy, w którym udział wzięli mieszkańcy gminy Zawoja oraz goście aby powitać nowy 2012 rok. Uroczystość  rozpoczęła się wspólnym kolędowaniem, nie zabrakło także życzeń noworocznych złożonych przez proboszcza parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Skawicy oraz Wójta Gminy Zawoja. Senator RP Andrzej Pająk, składając życzenia noworoczne porównał życie do płynącej rzeki i życzył abyśmy przy jej rwącym nurcie  pozostawali  przy brzegu  a nie popadali w jej łatwe fale. Sylwestrowy wieczór w Skawicy ubarwiły pokazy sztucznych ogni oraz konkursy i zabawy.

 

W dniu 17 grudnia 2011r. Senator Andrzej Pająk wziął udział w spotkaniu w Zachełmnej podsumowującym Powiatowy Konkurs „Światy, Podłaźniki i Pająki”. Konkurs ten, od wielu lat organizowany przez miejscową szkołę i gminny ośrodek kultury, ma na celu przypomnienie i promocję charakterystycznych dla Podbabiogórza elementów plastyki obrzędowej związanych z Bożym Narodzeniem. Uczestnicy spotkania poza ogłoszeniem wyników mieli okazję obejrzeć jasełka w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej w Zachełmnej oraz występy kapeli z gminy Budzów i zespołu regionalnego „Budzowskie Kliszczaki”.

 

W dniu 12 grudnia 2011 r. w strażnicy  OSP w Pcimiu odbyło się spotkanie wigilijne dla mieszkańców gminy, a szczególnie dla osób samotnych, chorych, starszych i niepełnosprawnych. W spotkaniu udział wzięli: Senator Andrzej Pająk,  Poseł Beata Szydło, Poseł Marek Łatas, władze Gminy Pcim oraz około 240 osób starszych i samotnych. Miłym akcentem spotkania były życzenia  świąteczne złożone przez Senatora Andrzeja Pająka, Posłankę Beatę Szydło oraz Posła Marka Łatasa. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze,  a po uroczystym obiedzie, wszyscy zebrani mieli okazję podziwiać występy muzyczne młodzieżowego zespołu „Dotyk Anioła”.

zdjęcie z zasobów UG Pcim

 

źródło:http://powiatsuski24.pl/

 

 

Dzisiaj...
Dzisiaj jest: 21 Wrzesień 2017    |    Imieniny obchodzą: Hipolit, Mateusz, Daria
Kontakt

Biuro Senatora Andrzeja Pająka

poniedziałek - piątek od godz. 8:30 do 14:00

ul. Adama Mickiewicza 139

34-200 Sucha Beskidzka

e-mail: biuro@pajakandrzej.pl

e-mail: dyrektor@pajakandrzej.pl

tel/fax: 33 873 39 16, 504 751 148, 504 751 163

 

 

Filia Biura Senatorskiego

w Trzebini

ostatni piątek miesiąca od godz. 9:00 do 11:00

ul. Rynek 18 (II piętro)

32-540 Trzebinia

 

Filia Biura Senatorskiego

w Wadowicach

poniedziałek od godz. 10:00 do 12:00

ul. Karmelicka 5

34-100 Wadowice

Budynek ZOZ (parter)


Pogoda
Klub Parlamentarny PIS

MyPIS

Informacja Samorządowa

Regionalny Portal Informacyjny

Małopolska Kronika Beskidzka

ALTERNATYWA PIS


Joomla extensions by Siteground Hosting