W dniach 28–29 marca 2012 r. odbyło się 8. posiedzenie Senatu. Izba rozpatrzyła na nim m.in. ustawę o zmianie ustawy o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej oraz o pieczęciach państwowych oraz ustawy o sporcie. Ma ona na celu uregulowanie zasad używania symboli narodowych na strojach reprezentacji Polski, reprezentacji olimpijskiej i paraolimpijskiej. Główną przesłanką jej przygotowania była kontrowersyjna decyzja Polskiego Związku Piłki Nożnej, z której wynikało, że godło ma zostać zastąpione logo związku. Obowiązujące obecnie przepisy ustawy o sporcie dają Polskiemu Komitetowi Olimpijskiemu i polskim związkom sportowym fakultatywne prawo, czyli możliwość, a nie obowiązek, używania wizerunku orła, ustalonego dla godła na podstawie przepisów ujętych w ustawie o godle, na stroju reprezentacji kraju, reprezentacji olimpijskiej i paraolimpijskiej.

 

Więcej…

 

W nawiązaniu do informacji o udziale senatora Andrzeja Pająka w wiecu "Solidarności", który odbył się w dniu 23 marca br. w Bielsku - Białej, prezentujemy artykuł najnowszej Małopolskiej Kroniki Beskidzkiej.

 

W dniu 25 marca br. na Podkarpacie przyjechało około 50 parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości z całej Polski. W briefingu, który odbył się w samo południe na rzeszowskim rynku, uczestniczyli m.in. wiceprezes PiS Beata Szydło, przewodniczący Klubu Parlamentarnego Mariusz Błaszczak, przewodniczący Zespołu Smoleńskiego Antoni Macierewicz i przewodniczący Komitetu Wykonawczego Joachim Brudziński. Wśród polityków Prawa i Sprawiedliwości nie zabrakło senatora Andrzeja Pająka.

 

Więcej…

 

W piątek 23 marca 2012 r.  w Bielsku-Białej odbył się wiec pod hasłem "Tak dla referendum, nie dla pracy aż do śmierci". W tym dniu w stolicy Podbeskidzia nie zabrakło senatora Prawa i Sprawiedliwości Andrzeja Pająka, a także posła PiS Stanisława Szweda.

Więcej…

 

W dniu 20 marca br. w Szkole Podstawowej nr 2 w Budzowie odbyła się uroczystość nadania placówce imienia Adama Mickiewicza. W tym szczególnym dniu w budzowskiej szkole nie zabrakło senatora RP Andrzeja Pająka, który w swoim przemówieniu pogratulował wyboru znakomitego patrona i złożył życzenia wszelkiej pomyślności uczniom, pedagogom oraz rodzicom.

Poniżej tekst przemówienia Senatora.

Więcej…

 

PISMO JANA DWORAKA - PRZEWODNICZĄCEGO KRAJOWEJ RADY RADIOFONII I I TELEWIZJI SKIEROWANE DO SENATORA ANDRZEJA PAJĄKA W ODPOWIEDZI NA OŚWIADCZENIE W/S TV TRWAM

 

 

 

W dniu 14 marca 2012 r. odbyło się 7. posiedzenie Senatu, na którym rozpatrzono 2 ustawy i przyjęto je bez poprawek. Izba zdecydowała także o wniesieniu do Sejmu 2 projektów ustaw – o zmianie ustawy o Policji oraz niektórych innych ustaw; o zmianie ustawy – Kodeks postępowania karnego oraz niektórych innych ustaw.

 

Więcej…

 

W debacie, która odbyła się w dniu 12 marca br. w sali obrad Rady Miasta Krakowa wzięła udział m. in. Wiceminister Resortu Pracy i Polityki Społecznej – Czesława Ostrowska (w imieniu Ministra Władysława Kosiniaka-Kamysza). Prelekcję odnośnie „dobrych praktyk” mogących aktywizować bezrobotnych na rynku pracy wygłosiła prof. Ewa Leś - z Instytutu Polityki Społecznej Uniwersytetu Warszawskiego. Specyfikę problemu w Małopolsce przybliżyli Przewodnicząca Komisji Polityki Społecznej w Sejmiku Województwa Małopolskiego Józefa Szczurek - Żelazko oraz Przewodniczący NSZZ „Solidarność” Region Małopolska Wojciech Grzeszek.

„Podczas debaty pojawiło się kilka ciekawych pomysłów. Będziemy chcieli przenieść je na konkretne inicjatywy legislacyjne. Spotkaliśmy się z samorządowcami i dyrektorami urzędów pracy. Za miesiąc zamierzamy w podobnej formule, ponad politycznymi podziałami, rozmawiać głównie z pracodawcami” – podsumowała dzisiejsze obrady „OKRĄGŁEGO STOŁU” w sprawie walki z bezrobociem w Małopolsce wiceprezes PiS Beata Szydło.

„OKRĄGŁY STÓŁ” został zwołany przez małopolskich parlamentarzystów PiS: Beatę Szydło, Andrzeja Adamczyka oraz Edwarda Czesaka w reakcji na informacje opublikowane przez GUS dotyczące bezrobocia w Polsce. Wynika z nich, że w Małopolsce aż 56 % wszystkich bezrobotnych to osoby poniżej 34 r. życia.

 

Więcej…

 

 

Dzisiaj...
Dzisiaj jest: 18 Styczeń 2018    |    Imieniny obchodzą: Piotr, Małgorzata
Kontakt

Biuro Senatora Andrzeja Pająka

poniedziałek - piątek od godz. 8:30 do 14:00

ul. Adama Mickiewicza 139

34-200 Sucha Beskidzka

e-mail: biuro@pajakandrzej.pl

e-mail: dyrektor@pajakandrzej.pl

tel/fax: 33 873 39 16, 504 751 148, 504 751 163

 

 

Filia Biura Senatorskiego

w Trzebini

ostatni piątek miesiąca od godz. 9:00 do 11:00

ul. Rynek 18 (II piętro)

32-540 Trzebinia

 

Filia Biura Senatorskiego

w Wadowicach

poniedziałek od godz. 10:00 do 12:00

ul. Karmelicka 5

34-100 Wadowice

Budynek ZOZ (parter)


Pogoda
Klub Parlamentarny PIS

MyPIS

Informacja Samorządowa

Regionalny Portal Informacyjny

Małopolska Kronika Beskidzka

ALTERNATYWA PIS


Joomla extensions by Siteground Hosting