W niedzielę 9 lipca 2017 r. odbyły się oficjalne uroczystości obchodów 700-lecia wsi i parafii Witanowice. Rozpoczęły się one mszą świętą w kościele parafialnym pw. św. Mikołaja, której przewodniczył ks. bp Damian Muskus. Do udziału w niej zaproszeni zostali m.in. senator Andrzej Pająk, wojewoda małopolski Piotr Ćwik, starosta wadowicki Bartosz Kaliński, wójt gminy Tomice Witold Grabowski, przewodniczący Rady Powiatu Jan Gębala, radni Sejmiku Województwa Małopolskiego Filip Kaczyński i Rafał Stuglik, radni gminni i powiatowi, sołtysi, przedstawiciele organizacji sołeckich, poczty sztandarowe oraz mieszkańcy parafii. Po mszy nastąpiło przejście na plac starego kościoła. Tam też odsłonięto pomnik upamiętniający jubileusz 700-lecia wsi i parafii Witanowice. Po części oficjalnej zaproszeni goście udali się na tzw. Agapę do Domu Strażaka w Witanowicach. Tam też mieli możliwość obejrzenia okolicznościowego występu pań z Koła Gospodyń Wiejskich oraz dokonać wpisu do Księgi Pamiątkowej jubileuszu 700-lecia wsi i parafii Witanowice.

 

W dniu 29 czerwca 2017 r. zakończyło się 44. posiedzenie Senatu. Izba rozpatrzyła na nim trzy ustawy, wprowadziła poprawkę do noweli umożliwiającej stosowanie marihuany w celach medycznych. Zdecydowała także o wniesieniu do Sejmu senackiego projektu ustawy o zmianie ustawy o kierujących pojazdami. Senatorowie wysłuchali sprawozdania Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji z petycji rozpatrzonych w 2016 r., które przedstawił jej przewodniczący senator Robert Mamątow. Przez wiele godzin debatowali nad informacją prezesa Jarosława Szarka o działalności Instytutu Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w 2016 r.

Więcej…

 

W niedzielę 25 czerwca 2017 r. w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyła się uroczysta gala Jubileuszu 400 – lecia miasta, na której obecny był senator Andrzej Pająk, przedstawiciele władz wojewódzkich i powiatowych, radni Rady Powiatu Wadowickiego, naukowcy i historycy, przedstawiciele organizacji z terenu gminy, duchowni, młodzież. Gala Jubileuszu 400-lecia była doskonałą okazją do zaprezentowania historii Kalwarii Zebrzydowskiej i jej mieszkańców. W tym celu zaprezentowano 10 minutowy film przygotowany przez TVP Kraków, który swoją premierę miał już telewizji, a w niedzielę mogli go zobaczyć zaproszeni goście. Ponadto zaprezentowano monografie „Wybrane zagadnienia z dziejów Kalwarii Zebrzydowskiej Na 400 – lecie pierwszej lokacji Kalwarii Zebrzydowskiej”, mówił o niej jej twórca dr. hab., prof. nadzw. Uniwersytetu Rzeszowskiego Andrzej Nowakowski. Autorami poszczególnych rozdziałów są pracownicy naukowi Uniwersytetów Jagiellońskiego, Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Rzeszowskiego oraz pasjonaci lokalnej historii. Galę zakończyła prezentacja filmu promocyjnego, był też okolicznościowy tort urodzinowy, który dzieli wspólnie Mikołaj Zebrzydowski i Burmistrz Miasta Kalwaria Zebrzydowska Augustyn Ormanty.

 

W dniu 22 czerwca 2017 r. zakończyło 43. posiedzenie Senatu. Izba rozpatrzyła na nim 6 ustaw, do żadnej nie wprowadziła poprawek. Przyjęła opinię o niezgodności z zasadą pomocniczości projektu dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie równowagi między życiem zawodowym a prywatnym rodziców i opiekunów, a także zapoznała się ze sprawozdaniem z działalności Rady Dialogu Społecznego za 2016 r. Przed przystąpieniem do obrad senatorowie minutą ciszy uczcili zmarłego 3 czerwca 2017 r. senatora V kadencji Władysława Bułkę.

Więcej…

 

W dniu 17 czerwca 2017 r. Senator Andrzej Pająk uczestniczył w konsekracji największego na Ukrainie sanktuarium ku czci Matki Bożej Fatimskiej w Dowbyszu. Uroczystej Mszy Świętej z udziałem biskupów ukraińskich oraz przedstawicieli Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego (pallotynów) przewodniczył metropolita lwowski abp Mieczysław Mokrzycki, przewodniczący Konferencji Biskupów Kościoła Rzymskokatolickiego. Dzień wcześniej Senator Andrzej Pająk spotkał się z przedstawicielami środowiska polskiego z Żytomierza i obwodu żytomierskiego. W spotkaniu uczestniczył również prezes Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie pan Michał Falkowski. Podczas spotkania obecny konsul KG RP W Winnicy odpowiadał na pytania związane z Kartą Polaka.

 

W dniu 16 czerwca 2017 r. Dom Polski w Żytomierzu odwiedzili członek Senackiej Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą Andrzej Pająk, prezes Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie” pan Mikołaj Falkowski, Bartosz Musiałowicz, Kierownik Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Kijowie oraz Urszula Filipkowska, konsul Konsulatu Generalnego RP w Winnicy. Podczas wizyty odbyło się spotkanie z przedstawicielami środowiska polskiego Żytomierza i obwodu, zapoznanie się z ich działalnością i potrzebami. Spotkanie, które trwało około 2 godzin, przebiegało w bardzo przyjemnej atmosferze. Na zakończenie części oficjalnej Senator Andrzej Pająk serdecznie dziękował obecnym za ich pracę społeczną, za zachowanie pamięci o swych korzeniach. Następnie, już w formacie nieoficjalnym każdy mógł indywidualnie porozmawiać z gośćmi.

 

W niedzielę 11 czerwca 2017 r. Andrzej Pająk uczestniczył w otwarciu Muzeum Regionalnego w Bachowicach, które powstało w budynku starej Szkoły Rolniczej. Na uroczystość przyjechali między innym arcybiskup Marek Jędraszewski, biskup Roman Pindel i wielu duchownych oraz osób, którzy w niedzielę brali udział w uroczystości zakończenia procesu beatyfikacyjnego ojca Rudolfa Warzechy w Wadowicach. Po oficjalnych wystąpieniach Ks. Arcybiskup dokonał poświęcenia budynku, po którym Muzeum zostało oficjalnie otwarte. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: Ks. Abp Marek Jędraszewski, Ks. Bp Roman Pindel, Senator Andrzej Pająk, Poseł Ewa Filipiak oraz Wójt Gminy Mariusz Krystian. Następnie goście wzięli udział w koncercie słowno-muzycznym pt. "Do tych, którzy idą śladami Bożej Dzieciny..." na podstawie rozważań Ojca Rudolfa w wykonaniu Pani Katarzyny Simik - mieszkanki sołectwa Spytkowice i pianistki Pani Emilii Bernackiej.

 

W dniu 4 czerwca 2017 r. senator Andrzej Pająk gościł na wyjątkowej imprezie w Sułkowicach pn. Family Fest. Piknik rodzinny zapewniał wiele atrakcji zarówno dla dużych, jak i małych. Zaangażowali się nie tylko wszyscy sułkowiccy gimnazjaliści, ale także ich młodsi i starsi koledzy. Jak co roku wśród gości pikniku nie zabrakło przyjaciela sułkowickiego gimnazjum senatora Andrzeja Pająka. Przywitał on zebraną społeczność szkolną, życząc jej samych sukcesów, dyrekcji zaś dziękował za świetną imprezę. Hasło tegorocznej imprezy brzmiało: „Aby dojść do źródeł, trzeba płynąć pod prąd”. Większość atrakcji nawiązywała tematycznie do wody. Głównym punktem programu było „odpalenie” fontanny przy wejściu do gimnazjum. Wykonana jest z marmurowych płyt (z odzysku) i przedstawia stos książek, po których spływa woda, rozbryzgując się na krawędziach stopni i tworząc delikatną bryzę.

 

 

Dzisiaj...
Dzisiaj jest: 21 Wrzesień 2017    |    Imieniny obchodzą: Hipolit, Mateusz, Daria
Kontakt

Biuro Senatora Andrzeja Pająka

poniedziałek - piątek od godz. 8:30 do 14:00

ul. Adama Mickiewicza 139

34-200 Sucha Beskidzka

e-mail: biuro@pajakandrzej.pl

e-mail: dyrektor@pajakandrzej.pl

tel/fax: 33 873 39 16, 504 751 148, 504 751 163

 

 

Filia Biura Senatorskiego

w Trzebini

ostatni piątek miesiąca od godz. 9:00 do 11:00

ul. Rynek 18 (II piętro)

32-540 Trzebinia

 

Filia Biura Senatorskiego

w Wadowicach

poniedziałek od godz. 10:00 do 12:00

ul. Karmelicka 5

34-100 Wadowice

Budynek ZOZ (parter)


Pogoda
Klub Parlamentarny PIS

MyPIS

Informacja Samorządowa

Regionalny Portal Informacyjny

Małopolska Kronika Beskidzka

ALTERNATYWA PIS


Joomla extensions by Siteground Hosting